מיושקה שמאות מקרקעין - מס רכישה

ייעוץ חינם

מיושקה שמאות מקרקעין - מס רכישה

מושקה שמאות מקרקעין שמאות מקרקעין, נזקים, ייעוץ וליווי בתחום הנדל"ן

שמאי מקרקעין בבני עי"ש

מחפשים שמאי בבני עי"ש?

קצת על המקום

בני עי"ש, יישוב במחוז המרכז, מיקומו מרכזי ונגיש, סמוך לכביש 40, כ- 3 ק"מ דרומית לגדרה, כ- 10 ק"מ מאשדוד.

הישוב מצוי בסביבה כפרית של יישובי מועצה אזורית באר טוביה, ממערב מושב ביצרון וכפר הנוער כנות, במזרח מושב חצב ובדרום שדות חקלאיים ואזור תעשיה פארק ראם.

שטח הישוב כ- 700 דונם. היישוב כולל שכונה וותיקה שהוקמה בשנות ה-50 הכוללת בנייה צמודת קרקע ברובה ואת שכונת גני טל שהוקמה בשנות ה-90.

קיימת תכנית תמל/1079 להרחבת הישוב, שטח התכנית כ- 1,566 דונם והיא כוללת 5,489 יח"ד ו- 250 יח"ד לדיור מוגן להרחבת בני עי"ש, בנוסף, התכנית מציעה שטחי תעסוקה, תעשייה ומסחר, מוסדות ציבור וחינוך, ספורט ונופש, שטחים פתוחים ומרחב ציבורי.

חשיבות שמאי מקרקעין בבני עי"ש

אלה ויוסי החליטו לרכוש בית צמוד קרקע, לאחר המון חיפושים, מצאו בית שנראה על פניו מתאים לצרכים שלהם, בית משופץ ברמה גבוהה, עם גינה מטופחת, דו משפחתי בשטח בנוי של 350 מ"ר , הבית כולל שתי קומות, עליית גג ומרתף.

לאחר משא ומתן עם המוכר הזמינו שמאי מקרקעין שיבדוק עבורם את הנכס.

לאחר שהשמאי הציג בפניהם דוח מפורט הם נדהמו לגלות שבבית קיימות חריגות בניה שאת חלקן ניתן להכשיר ע"י הוצאת תכניות מתאימות להכשרת החריגות וחלקן של החריגות אי אפשר להכשיר, זאת אומרת מחייבות הריסה.

בנוסף התברר שבהסכם החכירה מול רמ"י (רשות מקרקעי ישראל) הזכויות הם על 160 מ"ר בלבד (בינוי בפועל), זאת אומרת שעל מנת להכשיר את החריגות או בבקשת תוספת בנייה, בני הזוג יצטרכו לשלם לרמ"י בעבור דמי היתר.

לאחר קבלת השומה המפורטת מהשמאי, בני הזוג נוכחו לדעת שבשל החריגות בנייה שווי הנכס נמוך בהרבה מהמחיר המבוקש.

במצב הנוכחי שמצב הנכס היה שקוף לבני הזוג, הם הגיעו להחלטה שבמחיר שהשמאי העריך את הנכס, השווי האמתי של הנכס, לאחר שקלול כל הפרמטרים הם מוכנים לקנות את הנכס.

אלה ויוסי הציגו בפני המוכר את הדוח, ולאחר משא ומתן נוסף הם קנו את הנכס, במחיר שהיה נמוך בהרבה מהמחיר שהם חשבו לשלם בהתחלה, והכי חשוב שהם יודעים ומודעים למצב הנכס ולהשקעה הנדרשת להכשיר את החריגות ובנוסף להרוס חלקים מהבית שאי אפשר להכשיר.

בני הזוג השכילו וערכו בדיקה לנכס על ידי שמאי מקרקעין בבני עי"ש אך במידה והיו פשוט קונים את הנכס, היו מפסידים המון כסף בהכשרת החריגות, הריסת חלקן ובנוסף במחיר רכישה מופקע ששווי הנכס "כאילו" הנכס בנוי בהיתר.

לסיכום

במקרים לא מעטים, לאחר בדיקת השמאי מתגלות בעיות בנכס כגון: זיהוי לא תקין של הנכס במיקום בפועל מול תשריט בית משותף, חריגות בניה, מצב משפטי, מצב פיזי, לכן לפני ביצוע עסקה במקרקעין מומלץ לקחת שמאי מקרקעין שיבדוק את הנכס מכל הבחינות ובנוסף יעריך את שווי האמתי של הנכס.

אל תקנו נכס ללא בדיקה כוללת של שמאי מקרקעין.

חייגו עכשיו 053-3091775

מחשב ובית קטן על השולחן ושמאי קרקעין מלמעלה

השאירו פרטים

ונחזור אליכם בהקדם

מי אנחנו ?

משרד מושקה שמאות מקרקעין מנוהל על ידי גל מושקה, שמאי מקרקעין מוסמך, יועץ נדל"ן וחבר בלשכת שמאי מקרקעין.

דילוג לתוכן