מיושקה שמאות מקרקעין - מס רכישה

ייעוץ חינם

מיושקה שמאות מקרקעין - מס רכישה

מושקה שמאות מקרקעין שמאות מקרקעין, נזקים, ייעוץ וליווי בתחום הנדל"ן

שמאי מקרקעין בפתח תקווה

מחפש שמאי מקרקעין בפתח תקווה?

במאמר הבא נגלה מהי החשיבות של בחירת שמאי מקרקעין בפתח תקווה.

במידה ובחרתם בשמאי מקרקעין בפתח תקווה, תוכלו להנות מהיתרונות הבאים: הוא מכיר את העיר ואת השכונות היטב, דבר המהווה יתרון גדול בכל הקשור לנכס. בנוסף, הוא יערוך ביקור בנכס ובסביבה הקרובה, ובאמצעותו תתבצע בדיקה תכנונית של הנכס, כולל בדיקת היתרים והשוואה מול הבינוי בפועל, חריגות בנייה ורישום הנכס ברשות המקומית.

פעולות נוספות ששמאי מקרקעין יבצע הן בדיקת הזכויות בנכס ומצבו המשפטי. כמו כן, הוא יבצע תחשיב מפורט לאומדן שווי הנכס על ידי שלוש הגישות בשמאות ו/או שילוב ביניהן: גישת ההשוואה, גישת העלות/חילוץ וגישת היוון ההכנסות, בהתאם לסוג הנכס ולנתוני ההשוואה הקיימים.

חשיבות שמאי מקרקעין בפתח תקווה

הנה דוגמה לחשיבותו של שמאי מקרקעין בפתח תקווה – כאשר שמאי מקרקעין בפתח תקווה נדרש לבצע שומה לצורך בדיקת כדאיות השקעה בקניית מגרש בייעוד מגורים בנייה רוויה, עליו להגיש דוח אפס ליזם. גישת העלות היא השיטה לשומת שווי זכויות במקרקעין, שמבוססת על ניתוח מרכיבי עלות ההקמה של הנכס. חשוב לדעת, מרכיבי העלות הם: קרקע, עלות בנייה ורווח ליזם. לכל אחד מהמרכיבים הללו יש השפעה מהותית על ערך הנכס.

נוסף לכך, ישנם מרכיבים נוספים כגון:

קרקע – עלות קרקע בלתי מפותחת, הוצאות פיתוח סביבתי וכמובן עלות הבנייה.

עלות בנייה – ישנה עלות בנייה ישירה ועלות בנייה עקיפה. בנוסף לכך ישנן הוצאות תכנון וייעוץ, אגרות בנייה והיטלי פיתוח עירוניים שונים (חלקם בלתי צפויים). כמו כן ישנן הוצאות חיבור לחשמל, הוצאות הנהלה והוצאות כלליות, הוצאות שיווק ופרסום, מימון ועלויות בנק.

רווח ליזם בפרויקט בפתח תקווה

ריכוז הגורמים המשפיעים על סעיף הרווח היזמי:

גודל ומשך הקמת המיזם – ככל שמשך ההקמה הצפוי ממושך יותר, כך יגדל משך החשיפה לסיכוני השוק.

אופי הסביבה ורמת הפריפריאליות – בסביבה ותיקה ויציבה יהיה מרכיב הסיכון של השתנות בשווי הנכס הבנוי נמוך יותר ביחס לסביבה חדשה או שמצויה בשלב שינוי.

בנכס הממוקם במיקום מרכזי תהיה רמת סיכון נמוכה לקשיי שיווק.

רמת הביקוש למגורים תהיה בדרך כלל יציבה יותר לאורך זמן, ואילו רמת הביקוש לשימושים עסקיים תהיה תנודתית יותר. בנוסף, בתקופת אי יציבות חלה עלייה ברווח היזמי המבוקש בשל תוספת סיכון.

 

ניתן לומר – ככל שהזכויות בנכס מורכבות יותר, כך נדרש רווח גבוה יותר (רצוי להתייעץ עם שמאי מקרקעין לקבלת תמונה מלאה ומדויקת). כפי שראינו, ישנה חשיבות קריטית לבחירת שמאי מקרקעין מקצועי. הבחירה בשמאי מקרקעין לא מיומן יכולה לעלות לכם בעשרות ואולי מאות אלפי שקלים. לכן, אם אתם מבצעים עסקת נדל"ן בפתח תקווה, כדאי לכם להיעזר בשמאי מקרקעין בפתח תקווה.

התחדשות עירונית בפתח תקווה - כרמים

המנהלת להתחדשות עירונית הוקמה על ידי עיריית פתח תקווה והחברה הכלכלית לפיתוח פתח תקווה במטרה לזרז את ההתחדשות העירונית בעיר: תמ"א 38 ופינוי בינוי.

מחפשים מידע נוסף? הכל בנושא התחדשות עירונית בפתח תקווה באתר כרמים.

 

מחפשים שמאי מקרקעין בפתח תקווה? לפני כל עסקה בפתח תקווה והסביבה, צרו איתנו קשר וקבלו הצעת מחיר או התקשרו 053-309-1775.

ייעוץ ראשוני בחינם 🙂

מושקה שמאות מקרקעין – שמאות מקרקעין, נזקים ייעוץ וליווי בתחום הנדל"ן

אמינות, הוגנות, מקצועיות, זמינות גבוהה ויחס אישי.

אל תקנו חתול בשק – לפני ביצוע עסקה, הזמינו אותנו לבדיקה.

שמאי מקרקעין מקליד במחשב

השאירו פרטים

ונחזור אליכם בהקדם

מי אנחנו ?

משרד מושקה שמאות מקרקעין מנוהל על ידי גל מושקה, שמאי מקרקעין מוסמך, יועץ נדל"ן וחבר בלשכת שמאי מקרקעין.

דילוג לתוכן